Sıkça Sorulan Sorular

Teknoloji girişimleri hayatın neredeyse her yönünü değiştiriyor ve devrimci sosyal ve finansal değer yaratıyorlar. Çoğu insan, yatırım yapabilmek ve bir şirketin büyümesinin bir parçası olabilmek için şirketin halka açılmasını beklemek zorundadır. Startupfon Co-invest; deneyimli VC’lerin yatırım yaptığı girişimlere katılmak için kolektif gücü ve bilgeliği kullanır. Bireysel veya kurumsal yatırımcıların, sermaye karşılığında startuplara yatırım yapmak için kitle bilgeliğinden yararlanmalarını ve sermayeyi bir araya getirmelerini sağlar. Alışılageldik kitle fonlama platformlarının aksine Startupfon, güvenilir VC’lerin yatırım yaptığı girişimleri diğer yatırımcılarla buluşturur.

Co-invest; deneyimli VC’lerin yatırım yaptığı girişimlere katılmak için kolektif gücü ve bilgeliği kullanır. Bireysel veya kurumsal yatırımcıların, sermaye karşılığında startuplara yatırım yapmak için kitle bilgeliğinden yararlanmalarını ve sermayeyi bir araya getirmelerini sağlar. Alışılageldik kitle fonlama platformlarının aksine Startupfon, güvenilir VC’lerin yatırım yaptığı girişimleri diğer yatırımcılarla buluşturur.

Startupfon, Startupfon, web sitesine kaydolmak ve girişimlere erişmeye başlamak basit ve ücretsizdir. Yatırım hesabınızı olşturulduktan sonra, yatırımcılara sunulan yeni girişimler hakkındaki bilgilere tam erişime sahip olacaksınız.

Evet, size uygun bir zamanda bir Yatırımcı İlişkileri temsilcisi ile görüşme ayarlamak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Startupfon’un yatırım uzmanları ekibi, her ay 150-200 girişimi gözden geçirir ve genellikle 20-30 yönetim ekibiyle yüz yüze görüşür. Ardından Startupfon, ayda ortalama 2-3 yatırım fırsatı seçmek için derinlemesine durum tespiti çalışması ve müzakere yürütür. Startupfon, seçtiği girişimleri yatırımcılara açmadan önce kendisi veya partnerlik yaptığı VC’ler yatırım yapar. Yatırıma açtığı her girişimde tüm yatırımcılara aynı koşullarda yatırım yapma fırsatı verir.

Üye yatırımcılarımız, yatırım fırsatlarına iki şekilde erişirler: Yatırım için bireysel olarak yayınlanan girişimlere yatırım yapabilirler veya Startupfon’un kurduğu fonlara yatırım yaparak tüm portföye dolaylı yatırımcı olabilirler. Nasıl yatırım yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yönetim ücretleri ve “performans ödemesi” ile ilgili ayrıntılar burada bulunabilir. burada Türkiye’deki tüm yatırımlar Türk Lirası üzerinden yapılmaktadır.

Bu tür yatırımlara katılmasına izin verilen yatırımcıların asgari gelir düzeyi ve/veya net değeri için kriterler nelerdir? Yatırımcıların bu kriterleri karşıladıklarını tatmin etmek için hangi kanıtları sağlamaları gerekiyor? Nitelikli yatırımcı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türkiye dışındaki yatırımcılarda Startupfon’da yatırımcı olabilirler. Bunun için Startupfon’da yatırım üyeliği sonrasında MKK nezdinde yabancı yatırımcı olarak hesap açmaları gerekmektedir.

Türkiye’deki tüm yatırımlar Türk Lirası üzerinden yapılmaktadır.

Startupfon, yatırımcıların yatırım yaptıkları veya yatırım yapmayı düşündükleri portföy şirketlerinin hassas ve gizli bilgilerine yönelik taleplerini, portföy şirketlerinin gizliliğini bozmayacak şekilde dengeleyerek paylaşır.

Yatırımcılar, startupın ilerlemesi ve tahmini projeksiyonlar hakkındaki güncellemeleri içeren üç aylık raporlar alırlar. Yatırımcılar ayrıca portföy şirketlerini içeren haberlerin aylık bir özetini ve yatırımlarla ilgili diğer güncel bilgileri içeren bültenimizi alırlar.

Oturum açtığınızda, üç aylık güncellemeleri ve diğer belgeleri incelemek için sağ üstteki Portföyüm sayfasına erişin.

Tüm Startupfon yatırımcıları, aynı pay sahipleri sözleşmesi şartlarına tabidir. Startupfon, zaman zaman belirli yatırımcılarla, diğer yatırımcılara sağlanan haklara ek ve/veya bunlardan farklı haklar sağlayan ancak diğer yatırımcıları olumsuz etkilemeyen anlaşmalar (Yan Mektuplar) yapabilir.

Startupfon, teknoloji ve inovasyon içeren tüm sektörlere yatırım yapmaktadır. Tarım teknolojileri, Tüketici, Siber Güvenlik, Enerji, Kurumsal, FinTech, Sağlık, Mobilite ve daha pek çok sektöre yatırım yapıyoruz. Portföy yelpazemiz hakkında bir fikir edinmek için yatırımlarımızı inceleyebilsiniz. .

Startupfon’un inceleme süreci beş aşamadan oluşur: İlk temas: Ayda 150-200 şirket Startupfon'un yatırım ekibiyle ilk temasa geçer ve buna göre incelenir. Planlanmış toplantılar: Startupfon, potansiyel girişimlerle ilk toplantılarını planlar. Durum tespiti: Startupfon yatırım ekibi, Due Diligence için finans, teknoloji, teknik, hukuk vb. alanlarda detaylı toplantılar yapar. Bu toplantılarda yatırım ekibinin farklı üyeleri ile görüşülür. Yatırım komitesi: Due Diligence çalışması olumlu tamamlanan girişimler Startupfon yatırım komitesine sunum yapar ve yatırım komitesi nihai yatırım kararını oylar. Co-investment: Yatırım şartları girişimci ile imzalandıktan sonra Startupfon girişimi platformda diğer yatırımcılar ile paylaşır. 45-60 içinde co-investment sürecinin tamamlanması hedeflenir.

Startupfon, yatırımcıların kendi yatırım kararlarını vermelerine yardımcı olacak kapsamlı araştırma yaparak sonuçlarını paylaşır. Buna bir şirketin kurucusu/CEO'su ile web seminerleri, yatırım ekibimiz tarafından derinlemesine analiz, şirket tanıtım sunumu, etkinlikler ve daha fazlası dahildir. Startupfon’un durum tespiti dökümanları aktif girişimlerin sayfasında mevcuttur. Üye olarak erişebilirsiniz. Yatırım hesabınızı

Yatırım ekibimiz ayda ortalama 150-200 yeni girişim görüyor. Şirketinizin bilgilerini bize ulaştırmak için burayı tıklayın.

Startupfon platformu üzerinden yapılan tipik bir yatırım turu 1 milyon ila 6 milyon TL arasındadır. Üst düzey risk sermayesi fonları ve diğer büyük kurumsal yatırımcılarla beraber - daha büyük yatırım turlarına katılmamızda mümkün.

Giriş yaptığınızda, sağ üstte Portföyüm'e tıklayın. Yatırımlarınızın, yatırım tutarlarının, gerçeğe uygun değerin, raporları ve favorilerim adlı bir sekme göreceksiniz.

Startupfon'a giriş yaptığınız e-posta adresini değiştirmek isterseniz, lütfen [email protected] adresinden Yatırımcı Hizmetleri ile iletişime geçin.

Startupfon, teknoloji alanında erken aşama girişimlere yatırım yapan bir girişim sermayesi fonu ve co-invest platformudur. Yaygın iletişim ve iş ağı ile ülke çapında gerçekleştirilen girişimlerin büyük çoğunluğunu öncelikli olarak değerlendirmeye alan Startupfon, titiz ve hızlı bir çalışma sonucunda havuzuna topladığı değerli girişimleri, co-invest fırsatı olarak yatırımcılara sunmaktadır.

İşbirliği görüşmeleri için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim