girişim aşaması

Startupfon ile ilk iletişim

Girişimciler başvuru süreci veya tanıtım yoluyla Startupfon'un Yatırım Ekibi ile ilk teması kurarlar. Her ay, teknoloji sektörlerindeki 350-400 şirket taranır ve uygun bulunanlar 2. aşamaya geçer.

Startupfon Toplantı organizasyonu

Startupfon yatırım ekibi potansiyel girişimlerle tanışma toplantısı planlar. Uygun bulunan girişimler Startupfon yönetim ekibi ile görüşmeye devam eder.

girişim aşaması

Due Diligence (Durum Tespiti) Çalışması

Startupfon yatırım ekibi, Due Diligence için finans, teknoloji, teknik, hukuk vb. alanlarda detaylı toplantılar yapar. Bu toplantılarda yatırım ekibinin farklı üyeleri ile görüşülür.

girişim aşaması

Yatırım Komitesi Toplantısı

Due Diligence çalışması olumlu tamamlanan girişimler Startupfon yatırım komitesine sunum yapar ve yatırım komitesi nihai yatırım kararını oylar.

girişim aşaması

Co-Investment Süreci

Yatırım şartları girişimci ile imzalandıktan sonra Startupfon girişimi platformda diğer yatırımcılar ile paylaşır. Bu süreç, platformdaki yatırımcıların Startupfon tarafından düzenlenen online co-invest toplantısına davet edilmesiyle başlar. Yatırımcılar, yatırım kararlarını vermelerine yardımcı olmak için Startupfon'un yatırım analizini ve diğer due Dligence materyallerini inceleyebilir.

girişim aşaması

Bültenimize üye ol, gelişmeleri takip et