EKOS
EKOS, hibrit topluluklar için oluşturulmuş yapay zeka temelli etkinlik, sosyal ağ ve iletişim platformudur

Fonlandı
Şirket logosu
Şirket resmi
EKOS

EKOS, hibrit topluluklar için oluşturulmuş yapay zeka temelli etkinlik, sosyal ağ ve iletişim platformudur

EKOS, globalde güçlü bir networking ve engagement platformu olma amacıyla yolculuğuna başlamıştır. AR/VR teknolojileri sayesinde kullanıcılarına yeni bir online iletişim deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Öncelikli olarak Türkiye, İngiltere ve ABD pazarlarında faaliyete başlayıp 2024 yılı itibariyle de globale açılmayı planlamaktadır. EKOS, hem firmalar hem de nihai tüketiciler için oluşturulan bir platformdur. Rakip networking platformlarından farklı olarak aynı platform üzerinde görüntülü görüşme, konuşma odaları oluşturma ve canlı yayın hizmetlerini sunmayı planlamaktadır.

Küresel COVID-19 pandemisi, dijital dönüşümü hızlandırarak iş dünyası ve profesyonel yaşam üzerinde kısa bir zaman dilimi içinde paradigmaları sarsma etkisine sahip değişimlere yol açıyor. Uzaktan çalışma ve hibrid çalışma modelleri yeni norm olurken, dönüşümün etkisi gerek kurumlarda gerekse profesyonel ilişkiler çerçevesinde bireylerde yeni ihtiyaçların doğmasına yol açıyor. “Geleceğin profesyonel etkileşim platformu” olarak konumlanan EKOS (www.ekos.ai) sunduğu özellik ve fonksiyonlarla, iş dünyasının ve profesyonellerin yeniden şekillenen gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor.

Yapay zeka eşleştirme algoritmasına sahip olan EKOS, etki odaklı networking ile içgörüyü merkeze alan etkileşim olanakları sunuyor. EKOS’ta bireysel üyeler, benzer ilgi alanlarına sahip, benzer endüstri dikeylerine ilgi duyan, benzer içerikler tüketen ve profesyonel hedefleriyle uyuşan diğer üyelerle pürüzsüz bir şekilde eşleşiyor. Böylece EKOS üyeleri, anlamlı ve etki odaklı bir yaklaşımla kendi iş topluluklarını oluşturabiliyor. EKOS’ta üyeler, tercihlerine göre isterlerse video isterlerse de audio masalar (Table) oluşturup düşüncelerini, görüşlerini, birikimlerini ve mesajlarını kitleleriyle paylaşabiliyor. Bir başka deyişle, video ve audio Table’lar bir köprü işlevi görerek, kullanıcıların etki odaklı bağlantılar kurmasını sağlıyor. Örneğin rehber, düşünce partneri, yatırımcı veya takım arkadaşı arayan kullanıcılar yalın bir şekilde bu profillerle bağlantı kurabiliyor. Kurumsal kullanıcılar ise etkinliklerini platform üzerinde düzenleyip, ardından içerik kütüphanelerine aktarıp hedef kitleleriyle sürekli olarak etkileşim olanağına sahip oluyor. EKOS’un kurumsal (B2B) çözümlerinin arasında, kurum içi etkileşim yönetimi ve topluluk yönetimi gibi önemli fonksiyonlar yer alıyor. EKOS ayrıca kurumsal veya bireysel profesyonel içerik üreticilerine, Table ve etkinliklerini biletleyerek, kendilerine yeni gelir kanalları yaratma fırsatını sunuyor.

Takım üyesi resmi

Melis Dural

Founder & CEO