HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN

Girişimci olunca dikkat etmen
gereken konuları senin için derledik.

Başlarken

1. Adım

Sermaye Bazlı Kitlesel Fonlama Girişimlere Kazandırdıkları Nelerdir?

Sermaye bazlı kitlesel fonlama; iddialı, erken dönem ve diğer büyüme odaklı girişimlere, şirket hisselerinin bir kısmı karşılığında çeşitli yatırımcılar grubu tarafından sermaye artırımına izin veren yatırım modelidir. Bu model yatırım bulma ve kapatma sürecini online mecraya taşıyıp daha fazla yatırımcıya kolay ve hızlı yoldan ulaşarak hedeflenen yatırımın kısa sürede sağlanabilmesi bakımından girişimcilere büyük avantaj sağlamaktadır. 

StartupFon gibi etkili ve çevrimiçi sermaye bazlı kitlesel fonlama platformları, herkese inandığı ilk aşamalı ve büyüme odaklı girişimlere yatırım yapma olanağı sunar. Bu yöntemde girişimciler yalnızca sermaye arttırmakla kalmaz, aynı zamanda  mentörlük ve müşteri tabanı oluşturma konularında yetenekli ve istekli marka elçileri ile bir araya gelerek pek çok konuda yatırımcı desteği alırlar.

2. Adım

StartupFon’da Hangi Girişimler Yer Alır?

StartupFon girişim havuzunda yer alabilmek için başvuran girişimcilerin, fikir aşamasından geçmiş, çekirdek sermayeyi sağlamış ve çalışan prototip ürünü bulunan girişimlere sahip olmaları gerekmektedir. Bu kriterleri yerine getiren girişimcilerin başvuruları ön görüşme sonrasında Startupfon ekibi tarafından değerlendirmeye alınır.

Değerlendirme sonrasında başvurusu olumlu bulunan girişimcilerle sunum ve iş/finansal model çalışmalarına başlanır. Tüm hazırlıkları tamamlanan girişimler yatırımcılara detaylı olarak sunulur ve yatırım değerlendirmesi yapılır. Değerlendirme sonrasında fonlanan girişimlerin Due diligence raporu hazırlanarak yatırım süreci tamamlanır.

3. Adım

Startupfon Girişim Değerlendirme Kriterleri

İnternet, yazılım, telekom, mobil teknoloji ve ileri teknoloji alanlarındaki girişimlere öncelikli olarak ilgi duyan Startupfon, kurulduğu günden bu yana, başarılı yatırım ağı ile birçok şirkete yatırım yaparak büyümelerini sağlamıştır. Gelecek vadeden etkin projelerin hangi ana hatlara sahip olması gerektiğine hakimdir. İncelenen startupların, girişim takımı, ürün hizmet pazar büyüklüğü, teknoloji, pazara giriş stratejisi, ölçeklenme potansiyeli, çıkış stratejisi, coğrafya uygunluk ve zamanlama konularındaki detaylar değerlendirilerek startupfon girişim havuzuna dahil edilir.

Startupfon Desteği Arkanızda!

Startupfon girişim havuzunda yer alarak girişimler, Türkiye’nin en seçkin ve geniş yatırımcı portföyü ile buluşma ayrıcalığına sahip olurlar. Yapılan değerlendirme sonrasında olumlu bulunan girişimlerin sunum ve iş/model hazırlıkları uzman Startupfon ekibinin mentörlüğü eşliğinde gerçekleştirilir ve yatırımcılarla buluşturulur. 

Startupfon havuzunda yer alan girişimler, Türkiye çapında yer alan geniş yatırımcı ağı içerisinden en doğru yatırımcılarla buluşturulur. Girişimler bu sayede hedef pazar ve müşteri kitlesine en hızlı ve doğru yoldan ulaşırken, kısa sürede ivme kazanarak büyüme yoluna giderler. 

HEMEN BAŞVUR