İNANDIĞIN İŞE YATIRIM YAP

Yatırım yaparken dikkat etmen
gereken konuları senin için derledik.

Başlarken

1. Adım

StartupFon’da Nasıl Yatırımcı Olunur?

StartupFon üyeleri, başarılı teknoloji şirketi kurucuları, aile ofisi temsilcileri, erken aşama girişim sermayesi fonları yöneticileri ve reel sektör şirketleri kurucuları/yöneticilerinden oluşmaktadır. Üyeler sahip oldukları deneyim ve networklerini girişimciler ve diğer yatırımcılarla paylaşma kültürünü kabul etmişlerdir.

Yatırımcılar, kurumsal ve bireysel yatırımcı olarak ikiye ayrılır. Platforma üye olurken tercih edilecek olan bu seçeneklerden “kurumsal” tüzel, “bireysel” ise özel yatırımcılığı temsil etmektedir. Yatırımcılar edinmek istedikleri yatırımcı kimliği çerçevesince tercihlerini belirleyebilirler.

2. Adım

Sermaye Bazlı Kitlesel Fonlamanın Yatırımcıya Kazandırdıkları Nelerdir?

Sermaye bazlı kitlesel fonlama modeli, yüksek getiri potansiyeli olan erken, melek yatırım veya büyüme aşamasındaki şirketlere, bireylerin yatırım yapabilecekleri bir mecra sunmaktadır.

Bu modelde yatırımcılar; getirisi sabit yatırımların yanı sıra, portföylerinin belirli bir bölümünü kitlesel fonlama yatırımlarına ayırarak toplam kazançlarını yükseltebilirler. “Girişim sermayesi fonu” gibi yatırım alt limiti bulunmayan bu yatırım modeli sayesinde her tür yatırımcı, küçük meblağlar ile birçok girişime yatırım yaparak portföyünü çeşitlendirerek ve portföy riskini düşürebilme imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca yatırımlar dijital mecrada gerçekleştiğinden, ticari sicil işlemleri gibi yatırım sürecini uzatan ve maliyeti artıran pek çok prosedürün önüne geçilmektedir.

3. Adım

StartupFon Yatırımcıları Kimlerdir?

StartupFon, sermaye arttırmak isteyen erken aşamadaki girişimciler ile yenilikçi iş alanları arayan hevesli yatırımcıları bir araya getirmek için kurulmuş bir yapıdır. Yatırımcı havuzu oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sektöründe önde gelen melek yatırımcılar, Venture Capital yatırımcıları, inandığı girişimlere yatırım yapmak ve portföy oluşturmak isteyen, daha önce yatırım yapmış veya yapmamış bireyler StartupFon yatırımcı havuzunda yer alabilirler.

Startupfon Desteği Arkanızda!

StartupFon yatırımcılarına, Türkiye’nin en prestijli ve seçkin yatırım ağına dahil olma ayrıcalığını sunar. StartupFon, yatırımcılarına değer katma prensibiyle yaklaşırken, onları, ülke genelinden özenle seçtiği girişimler ile buluşturur ve olası yatırım risklerini en aza indirger. Ayrıca farklı yatırım ortaklığı önerileri sunarak çeşitli yatırım opsiyonlarına olanak tanır.

StartupFon’da yatırımcılara basitleştirilmiş ve çevrimiçi yatırım süreçleri sunulur. Melek yatırımcılarının portföy oluşturmalarına katkı sağlayan StartupFon, yatırımcılarına yatırımın tüm aşamalarında ilgili uzman desteği verir.

Yatırımcı Ol