Dijital ve Dijital Olmayan Özellikli | Hem B2B Hem B2C

AÇIKLAMA

Carbon; şehir ve iş hayatındaki insanlara erişilebilecekleri ve ihtiyaç duyabilecekleri pek çok nokta ve merkezi lokasyonda, herhangi bir üyelik ücreti, kredi kartı zorunluluğu veya depozito gerektirmeksizin ekonomik ve hızlı bir şekilde araç kullanım imkanı sunan özel bir kulüptür.

PAYLAŞ

TAKIM
Duygu Aynur CEO/Cofounder
Jankat Mesut Sarı CTO/Cofunder
Umut Alp Shareholder/Consultant
Barış Bora Senior Developer
Macit Mutlu Sarı Art Director

Fikir

Carbon şirketlerin çalışanlarına ekonomik ölçekte araç kullanım imkanı sunma, çalışanların özgürce ve ekonomik yoldan araç ihtiyaçlarını karşılama ve diğer kullanıcıların şehrin herhangi bir noktasında, hiçbir depozito, üyelik ücreti vs. ödemeden özgürce araç kullanım ihtiyaçlarına çözüm üretebilme ihtiyacından doğmuş olan özel bir kulüptür.

Özellikle iş hayatındaki bireylerin ciddi bir sorunu olan araç problemine çözüm getiren Carbon'dan önce, çalışanlar işle ilgili ve bireysel ulaşım ihtiyaçlarını aynı anda hem ekonomik, hem erişimi kolay hem de pratik tek bir sistemle karşılayamamaktalardı. Carbon, araçlarını pek çok noktada kullanıcılarına yürüme mesafesinde konumlandırarak, hem rezervasyon sistemiyle hem de anlık olarak 0-3 saati ₺29'ye hızlı, pratik ve ekonomik yoldan araç kullanım hizmeti sunar. 

Tanıtım

Carbon diğer tüm araç kullanım sistemlerinin aksine, kullanıcılarından herhangi bir üyelik bedeli, taahhüt, kredi kartı zorunluluğu veya depozito talep etmez. Carbon'un kullanıcılarına sunduğu en büyük ayrıcalıklardan biri de araç kullanımının başlangıç ve teslim noktasına dair herhangi bir lokasyon kısıtlılığı olmamasıdır. Kullanıcılar araçları şehirde bulunan herhangi bir "Carbon noktası"ndan teslim alıp, düşük ücretlendirmeyle kullanıp, şehrin öbür ucundaki bir "Carbon noktası"na bırakabilir ve diledikleri ödeme yöntemini kullanabilirler.

Her bakımdan son derece özgür ve ekonomik bir "araç kullanım kulübü" olan Carbon, şirketlere de çalışanlarına araç tahsis edebilme konusunda farklı opsiyonlarla optimum çözümler sunar.  Carbon'un sunduğu hizmetten yararlanan şirketler çalışanlarına, diledikleri saatlik kullanım kredisi ölçüsünde, adil, denk, ekonomik ve kontrollü araç kullanım imkanı sunarlar. 

Değer Önerisi

Carbon'un ortaya koyduğu değer önerisi;

Kolay erişilebilir: Kullancıların iş ve yaşam alanlarına yürüme mesafesinde, sokak ve otoparklarda araçlar konumlandırması,

İhtiyaç kadar kullanma: Havuz araçları gibi kullanılmasa da sabit gideri olmadan, kullanıcıların sadece kullandıkları kadar ödeyebileceği bir model sunması, 

Ekonomik: Giriş bedeli olmadan, 0-3 saati ₺29'lik periyotlarla kullanım imkanı. 

Ödeme kolaylığı: Kredi kartı zorunluluğu, depozito veya üyelik ücreti bulunmaması. Havale/EFT veya debit kartlarla da ödeme imkanı sunması. Özellikle şirketler için, kullanım konusunda zaman sınırlaması olmaksızın, 100'lü kullanım paketleri sunması ve şirketlerin ödemelerini toplu tek fatura ile gerçekleştirebilmeleri,

Hızlı ve kolay prosedür: Yalnızca ilk üyelikte, hiçbir bedel talep etmeksizin imzalanan kulüp üyeliği sözleşmesi dışında herhangi bir imza ve evrak talebinde bulunmaması. Şirketlere ise özel yönetici ekranlarından planlama yapıp, çalışanlarını takip edebilme ve rezervasyonlarını yönetebilme imkanı sunması,

olmak üzere 5 madde ile özetlenebilir.


Bugüne Kadar Gerçekleştirilen Önemli Başarılar

Henüz yepyeni bir girişim olan Carbon'un, pazar araştırmasını tamamlanıp firmalarla görüşülmeye başlandığı yalnızca 2 haftalık süreçte 1 firma ile mutabık kalınmış, 3 firma ile anlaşma aşamasına gelinmiş,  5 firma ile de hala devam eden ve olumlu yönde ilerleyen görüşme süreçleri gerçekleştirilmiştir.

Gelir Modeli

Carbon un gelir modelinin ana kanalı, ₺29'lik kullanım içeren 100'lü paketlerin şirketlere ₺2900'den satılması modelidir. Şirketlerin büyüklüklerine göre bu paketlerin tüketilme süreleri 15-45 gündür.

Ana gelir kanalı olan şirket satışlarının yanı sıra, bireysel satışların haricinde Carbon'un ek gelir kanalları aşağıdaki gibidir; 

1) Yakıt: Müşteriler kat ettikler her kilometre için 60 kuruş öderler. Carbon, araçlarındaki yakıtı daha düşük maliyetle satın aldığı için bu modelden @ oranında kar elde eder. 

2) HGS-OGS Hizmet Bedeli: Yolculuklarda kullanılan HGS-OGS bedellerine ek olarak ₺5 hizmet bedeli alınır. 

3)Trafik Cezası Hizmet Bedeli: Kullanıcılara gelen trafik cezalarının ödemeleri için ₺25 hizmet bedeli alınır.

Yatırımın Öncelikli Kullanım Alanları

Alınacak olan yatırımın teknoloji gelişimleri, satış kanallarını hızını arttırmak ve ilk müşterilere hızlıca araç tedarik etmek konusunda çalışmalar yapmak adına kullanılması planlanmaktadır.

Hedef Pazar

Carbon'un öncelikli hedef pazarı kurumsal ulaşım sektörüdür. Mevcut sektörde küçük, orta ve büyük şirketler, müşteri ziyaretleri, havaalanı erişimleri, toplantı ihtiyaçları için dedike araç, havuz aracı veya taksi gibi yöntemleri kullanmaktadırlar. Sürekli sahada olan satış temsilcilerinin dedike araçları bulunurken; yarı ofis-yarı saha çalışan satış, iletişim, müşteri temsilcileri havuz araçlarını veya taksi vb. gibi ulaşım araçlarını kullanmaktadırlar.

Hedef Pazarın Özellikleri

Yalnızca İstanbul'daki hedef pazarda yer alan küçük, orta ve büyük şirketler; müşteri ziyaretleri, havaalanı erişimleri, toplantı ihtiyaçları gibi kurumsal ulaşım ihtiyaçları için yılda ortalama $1.6 Milyar harcamaktadırlar. Bu pozisyonda yer alan bireyler, haftada ortalama 2-6 ziyaret (yolculuk) gerçekleştirmekte ve her bir yolculukta ortalama 30km (gidiş-geliş) mesafe kat etmektedirler. Sadece İstanbul’da sadece beyaz yakalı çalışanı olan 75k şirket bulunmaktadır.

Carbon hedef pazarının davranış biçimlerine kolay adapte olabilecek, tavandan tabana yayılarak bireyler arasında yaygınlaşabilecek bir yapı ve sisteme sahiptir. Araç kullanım ihtiyacına yönelik kullanıcıların karşısına çıkan iki koşul olan ücretlendirme ve araç teslim-iade noktalarında mevcut pazar şartlarına göre son derece cazip imkanlar sunan Carbon, "araç kullanım kulübü" olması itibariyle de pazarında orijinal bir hüviyete sahiptir.

    

Pazarlama Stratejisi

Bugüne kadarki araç kiralama deneyiminin erişimi uzak, planlaması zor ve pahalı olmasından ve bu yeni yaklaşımla kişilerin yürüme mesafesinde araçlara ulaşabilmeleri, üyelik veya taahhüt gibi giriş bariyerleri olmadan direkt kullanıma başlayabilmeleri, teknolojiyi kullanarak kolay üyelik, kullanıcı ekleme, planlama, rezervasyon takibi gibi opsiyonlara sahip olabilmeleri ve tüm bu imkanlara en ekonomik şekilde ulaşabilmeleri bakımından Carbon'un hedef pazarında kullanıcı edinme bariyeri oldukça düşüktür.

Carbon'un birincil hedefi, İstanbul'da aynı plazada yer alan firmalara ulaşmaktır. Bu kapsamdaki öncelik, dedike veya havuz aracı olmayıp taksi ve benzeri yöntemleri kullanan firmalara gitmektir. Aynı lokasyonda birden fazla firma ortak araç kullanacağı için araç maliyetleri minimumda kalacaktır. Bu firmaların çalışanları da otomatik olarak bireysel üyelik kapsamında kulüp bünyesine dahil edilecektir. Bu sayede bireysel müşteri edinme maliyeti ilk etapta ortadan kalkmış olacaktır.

Rekabet Stratejisi

Carbon un sunduğu hizmete en yakın hizmeti sunan firmalar, İstanbul'da bulunan Yoyo ve Zipcar'dır. Carbon'un pazardaki rakiplerine göre avantajları ise; 

1)  Üyelik bedeli, taahhüt gibi giriş bariyerlerine sahip olmaması, 

2)  Kredi kartı zorunluluğu ve depozito talebi gibi kullanım bariyerleri sunmaması, 

3)  Kullanıcıların yürüme mesafesinde erişebilecekleri pek çok lokasyonda işlevsel hizmet sunarak araç teslim-iade sürecini son derece kolay hale getirmesi 

4)  Ve tüm rakiplerine göre daha ekonomik bir ücretlendirme sunmasıdır.

Carbon un müşterilerine sunduğu bu ayrıcalıklar sayesinde, kullanıcılar araca erişmek için başka bir ulaşım aracı kullanmak yerine yürüyerek kısa sürelerde araçlara erişip daha rahat ve ekonomik yoldan ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilecek; giriş bariyeri, kredi kartı zorunluluğu ve depozito gibi talepler olmadığı için üye olmak için herhangi bir engel görmeyeceklerdir.

Ayrıca araçlar ilk etapta motorlu valeler ile teslim edileceği için, her müşteriye ayrı ayrı dokunulabilecek, sağlıklı ve memnuniyet verici bir iletişim kurulabilecek, araçların kontrolünü verimli bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Aynı zamanda hiçbir sürpriz maliyet çıkarmadan ihtiyaçları en iyi şekilde dinleyip en hızlı şekilde cevap vermek, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmak açısından Carbon'un öncelikli prensiplerindendir.


Duygu Aynur ( )
CEO/Cofounder
Duygu, ODTÜ Kimya bölümünü ve Galatasaray Üniversite’sinde MBA programını bitirmiştir. 7 sene Novartis’in dünyada göz ilaçlarında lider olan Alcon grubunda çalışmıştır. Burada Ürün müdürlüğü pozisyonunda 50 kişilik ekibin tüm pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir. Bu dönemde profesyonel koçluk eğitimlerini tamamlamıştır. Sonrasında girişimciliğe adım atarak Türkiye’nin en büyük spor salonu franchise şirketi olan b-fit’in bir şubesini devralmış ve 5 sene boyunca tek başına yönetmiştir. Bu dönemde 200 şube arasında 4 sene üst üste ilk 10 şube arasına girerek ödüller almıştır. Aynı süreç içerisinde hem bireysel profesyonel koçluklarına devam etmiş hem de isinisev.com internet girişimini kurmuştur. Bu girişim e-tohum’un 2016 yılında seçtiği 10 projeden bir olmuştur.

Jankat Mesut Sarı ( )
CTO/Cofunder
Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 16 Yılı aşkın süredir internet ve e-ticaret sektöründe liderlik pozisyonlarına doğru ilerleyen görevlerde bulunmuştur. Bu süre içerisinde sahibinden.com’da 3 yıl yazılım geliştirici, 2 yıl iş geliştirme sorumlusu, 2 yıl kıdemli ürün müdürü olarak yenilikçi bir çok dijital ürünün başarıyla hayata geçirilmesine katkı sunmuştur. 2008 yılından itibaren bir çok e-ticaret şirketi ve ekibine danışmanlık, eğitmenlik ve Freelance olarak ürün müdürlüğü yapmıştır. 2014 yılında girişimciliğe adım atmış Ebastir.com’u hayata geçirmiş ve girişim 9. Ayında Türkiye’nin en büyük matbaalarından biri tarafından satın alınmıştır. 2015 Yılında Gaaraj’ı hayata geçirmiş ve girişim Türkiye’nin en büyük araç kiralama ağlarından biri haline gelerek yurt içi ve dışında geliştirdiği iş ortaklıkları ve dijital ürünlerle sektöründe önemli oyunculardan biri haline gelmiştir. 2017 yılında Gaaraj’dan çıkış yapmış ve Carbon’un tohumlarını atmaya başlamıştır.

Umut Alp ( )
Shareholder/Consultant
Umut, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünü ve Galatasaray Üniversite’sinde MBA programını bitirmiştir. 15 yılı aşkın süredir teknoloji şirketlerinde liderlik pozisyonlarında görev yapmaktadır. Bu süre içinde Umut yüksek verimlilikle yönettiği ekiplerle birçok basarılı projeye imza atmıştır. Son olarak İsveç merkezli Truecaller mobil uygulamasını/servisini kuran ekibin başında CTO olarak tüm teknoloji ve teknik ürün yönetimi fonksiyonlarını üstlenmiştir. Bu projeyle Truecaller dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış, Sequoia, KPCB ve Atomico gibi alanında lider risk sermayesi kuruluşlarından yatırım almıştır. Bu başarı aynı zamanda Umut'a 2016'da İsveç’in ve İskandinavya'nın en iyi CTO'su ödülünü de kazandırmıştır.

Barış Bora ( )
Senior Developer
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi GYG programlarını bitirmiştir. 9 Yılı aşkın süredir yazılım ve mekatronik alanlarında yazılım geliştirme ve kart tasarlama alanlarında görev almıştır. Bu süreçte yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok önemli projede yazılımcı ve mühendis olarak yer almıştır. Dünyaca ünlü sektörünün lider firması olan Grundfos Pompa şirketine rakip olarak, Türkiye pazarında 2500 çalışanla en büyük pompa şirketi olan MAS & DAF Grup için pompa seçim yazılımı, yüksek başarımlı hidrolik analizi ve ERP yazılımı geliştirmiştir. Bu yazılım şu anda yurtdışı da dahil olmak üzere 11 ülkede 21.000 kullanıcı ile en verimli pompa seçim hesapları yapmaktadır. Yine sektörünün devi olan Opet, BP, Tüpraş için Berthing Aid System geliştirilmiştir. Çoklu lazer okuyucular ile tam otomatik gemi yanaşma, iklimlendirme ve güvenlik sistemini bir arada toplayan bir sistemdir. 19 limanda kurulu olan sistem yılda binlerce ağır tonajlı geminin güvenle yanaşmasına yardımcı olmaktadır. Yine başka bir AR&GE projesinde TOFAŞ için geliştirilen motor sürücü yazılımı IE3 motorların verimini %3 ile %7.5 arasında arttırmayı sağlamıştır. Tüm bu başarılar Barış’a 2015 yılında Laravel yurtdışı desteği ve “Laravel Senior Developer” sertifikası kazandırmıştır.

Macit Mutlu Sarı ( )
Art Director
Macit, 10 yılı aşkın süredir internet teknolojileri alanında aktif olarak görev almaktadır. Web Master ve Grafiker olarak başladığı çalışma hayatında aktif olarak teknoloji ve medya şirketlerinde görev alan Macit, Parantez Medya grubunda sorumlu müdür olarak görev yapmış ve burada ilk internet haberciliğe adım atanlardan biri olmuştur. Buna paralel olarak TR Medya şirketinde Proje Yöneticiliği görevini üslenmiş ve şirket bünyesinden Medya, E-Ticaret ve Teknoloji konuları altında birçok projede liderlik yapmıştır. 2015 yılında Işık Üniversitesi tarafından verilen girişimcilik eğitimini almıştır. Mobil Teknolojiler, kullanıcı deneyimi, tanıtımı, kullanılabilirlik, tasarım trendleri, uygulama oluşturma ve kodlama ve kişisel gelişim konularında makaleler yazan Macit aynı zamanda İstanbul Medya gurubunda da köşe yazarlığı yapmaktadır. Aktif olarak çalıştığı ve desteklediği projelerden bazıları, Evgör Mobilya, TR Medya, Parantez Medya, E-Bebek, E-Tesettür (%65 kar marjı aylık 3,5 ila 5 Milyon arasına aktif ciro yapan E-ticaret firmasının hayata geçmesinde büyük katkısı olmuştu, sadık müşteri kitlesi oluşması, e-ticaret organizasyonu ve internette görünürlüğü konularında firmaya aktif katkı sağlamıştır.)


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum

Kategorisine Göre Benzer Girişimler