Digital | B2B

AÇIKLAMA

Pubinno, fıçı biranın daima ideal ve mükemmel servisle sunulmasını sağlayan, bunun yanı sıra zaiyat ve takip dışı satışların önüne geçerek verimliliği ortalama oranında arttıran yapay zeka tabanlı akıllı bira muslukları geliştirir.

PAYLAŞ

TAKIM
Emre Coşar COO
Necdet Alpmen CTO/Co-Founder

Fikir

Pubinno, fıçı bira satışı yapan işletmelerin problemlerine çözüm üreterek, müşteri ve işletmelere mükemmel bira deneyimi sunma amacıyla IoT ve AI tabanlı akıllı musluk sistemlerini geliştirmiştir. Fıçı bira servisi esnasında yaşanan köpüklenme, taşma, dökülme, kayıp, çalıntı bira, porsiyon ayarı gibi problemlerin önüne geçen bu akıllı musluklar; aynı zamanda sıcaklık, basınç, hat temizliği, fıçı tazeliği parametrelerini kontrol ederek mükemmel bira servisi sağlar. Pubinno'nun akıllı muslukları sayesinde barların fıçıdan aldığı verim artar, bira markaları ise daha kaliteli bira satışı yapmış olurlar.

Tanıtım

Pubinno 2015 yılında genç ve "bira sever" bir ekip tarafından kurulmuş olan bir teknoloji startup'ıdır. İlk olarak İstanbul'da kurulan Pubinno, 2016 senesinde merkezini Silikon Vadisine taşımıştır. Bugün, Türkiye başta olmak üzere Pubinno'nun ürünleri; Almanya, Hollanda, İtalya, İsrail, Amerika ve Hindistan'da kullanılmaktadır.

Silikon vadisi tabanlı teknoloji firması, barlar ve restoranlar için akıllı çözümler sunmaktadır. İlk olarak pazara bir akıllı bira otomatıyla açılan Pubinno, daha sonra fıçı bira servisi esnasında yaşanan zaiyatı fark ederek barlar ve restoranlar için yapay zekalı bir bira musluğu geliştirmiştir. Ürünlerin başında yer alan akıllı musluklar, dokunmatik ekran üzerinden kullanılır; her serviste mükemmel miktar ve kalitede birayı bardağa doldurur. Aynı zamanda, fıçı, kalite, basınç, tazelik ve sıcaklık takibi yaparak, bar sahibine en güncel verileri internet üzerinden iletir ve verilerde bir değişiklik olduğunda bar sahibi ile barmene anında bildirim gönderir. Pubinno akıllı bira musluğu sayesinde bar sahipleri satış verilerini anbean telefonlarındaki mobil uygulamadan veya internet üzerindeki hesaplarından takip edebilirler. Bira markaları ise tüm satış noktalarında kendi biralarının en iyi kalitede servis edildiğinden emin olurlar.

Biranın her bir damlasına değer veren Pubinno, her bira servisinde hiçbir zayiat olmaması için son teknoloji ürünleri ve donanımları kullanmaktadır. Taşma, dökülme, köpüklenme, kayıp, çalıntı gibi problemler fıçı birada yaklaşık kayba neden olmaktadır. Bu kaybın yüzde 10'u ise dökülen biradır. Bu yüzde 10'luk biranın giderden akarak suya karışmasını engelleyen akıllı muslukları sayesinde Pubinno, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için tutkuyla çalışmaktadır. 

Pubinno ekibinin en büyük hedefi, mükemmel birayı dünyada maksimum sayıda insana ulaştırmaktır. 

Bugüne Kadar Gerçekleştirilen Önemli Başarılar

Pubinno 2016 senesinde Silikon Vadisi'nden yatırım alarak merkezini San Francisco'ya taşınmıştır.

Pubinno'nun akılı muslukları 9 ülkede 100'den fazla işletmede kullanılmaktadır. 

2018 yılının ilk çeyreğinde akıllı muslukların yeni versiyonu için seri üretime geçilecektir. Aynı zamanda Pubinno, bira markaları ile 1000 cihazın kurulumu için anlaşma imzalama aşamasındadır. Ayrıca seri üretim için Türkiye'nin önde gelen markalarından biriyle anlaşma imzalamıştır. Önümüzdeki yıl 2000 adet akıllı musluğun kurulumu gerçekleştirilecektir.

Basında Pubinno:

BBC haberi: http://www.bbc.com/news/av/technology-40123359/the-smart-tap-which-aims-to-serve-perfect-beer

Hürriyet haberi: http://www.hurriyet.com.tr/akilli-bira-musluguna-1-4-milyon-tl-yatirim-40425615

TechCrunch röportajı: https://techcrunch.com/video/pubinno-smart-beer-taps/5a269233d0e3cf56235d7a95/

TechCrunch haberi: https://techcrunch.com/2017/01/19/meet-alchemists-class-xiv-startups-making-everything-from-smart-beer-taps-to-a-faster-internet/

Cumhuriyet:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/787342/Akilli_muslukla_4_ayda_ficinin_dibini_gorduler.html

SpringWise: https://www.springwise.com/smart-beer-tap-speeds-service-improves-efficiency/

horecatrends.com:

https://www.horecatrends.com/en/smart-beer-tap-serves-a-perfect-beer-with-one-single-touch-and-improves-efficiency/

El Pais: https://elpais.com/elpais/2017/01/12/talento_digital/1484214735_818291.html

Gelir Modeli

Pubinno'nun üç farklı gelir kaynağı vardır.

1. Pubinno, barlara ve restoranlara akıllı bira musluğunu aylık veya yıllık sözleşmeler ile kiraya vererek, onlardan musluk başına aylık veya yıllık kullanım ücreti alır. Sözleşme boyunca Pubinno müşterilerine ziyarete giderek destek olur, şikayet ve önerilerini alarak cihazı daha da geliştirilmesi adına çalışmalar yapar. Pubinno akıllı bira musluğunun 3 yıllık garantisi bulunmaktadır. Kullanıcı hatası olan durumlar dışında, Pubinno bozulan cihazı derhal yenisi ile değiştirir. Bu hizmetler aylık veya yıllık alınan ücrete dahildir.

2. Yurtdışına yapılan satışlar için, bir firma ile distribütörlük anlaşması yapılır ve bu anlaşmanın sonunda o firmadan ücret alınır.

3. Bira markalarına toplu miktarlarda, örn. 1000 adet, cihaz kiralık olarak verilir ve yıllık hizmet ücreti alınır. 

Yatırımın Öncelikli Kullanım Alanları


Hedef Pazar

Pubinno nun üç farklı müşteri portföyü hareketi bulunmaktadır. Bunlar;

- Bar ve restoran sahiplerine akıllı bira musluğu satışı gerçekleştirmek,

-  Bira markalarına toplu miktarda akıllı bira musluğu satışı yapmak,

- Ve yurt dışı satışları için yabancı firmalar ile yapılan distribütörlük anlaşmaları gerçekleştirmektir.

Özetle, Pubinno HoReCa alanında B2B çalışmaktadır, doğrudan tüketiciye satış yapmamaktadır. Satışı yapılan muslukların kullanıcıları ise barmenler ve bar/restoran sahipleridir.

Bira, yılda yaklaşık 193 milyar litre tüketilmektedir ve Dünya genelinde en çok tüketilen üçüncü içecektir. Bu da yaklaşık olarak 609 milyar dolarlık bir pazar oluşmasını sağlamaktadır. Her yıl tüketilen 193 milyar litre biranın ortalama 33.7 milyar litresi fıçılardan akmaktadır. Bu da 102 milyar Dolarlık pazar anlamına gelmektedir.

Dünyada bulunan fıçı bira musluğu sayısı ise 23.4 milyon adettir. Pubinno için elverişli musluk sayısı ise 4.6 milyon adettir. Tüm satış noktalarındaki bira satışlarından elde edilen gelir, toplam gelirin yaklaşık 5'ini oluşturmaktadır.


Biradan sonra en çok tüketilen alkollü içecekler ise şarap ve sert alkollü içkilerdir.


Hedef Pazarın Özellikleri

Pazarlama Stratejisi

Topladığı kalite parametreleri ve servis verileri sayesinde Pubinno, bira markalarına, bira servisinin nasıl yapıldığı ve kalitesinin ne ölçüde olduğuyla ilgili farkındalık getirmiştir. Pubinno'dan önce bira markaları, ürünlerinin ne kadar iyi şekilde ve nasıl servis edildiği konusunda bilgi sahibi değillerdi. Servis edilen fıçı biraların sıcaklık, basınç ayarı, tazelik ve hat temizliği gibi önemli noktalarını gözlemleyebilme ve takip imkanı yoktu.

Bu kalite değişkenlerinin her barda farklı olması, biranın tadını oldukça değiştirmektedir ve dolayısıyla müşterilerin bira markalarına olan görüşlerini direkt olarak etkilemektedir. Pubinno'nun akıllı muslukları sayesinde ise bira markaları, tüm bu kriterleri takip ederek tüm satış noktalarında kalitenin en üst düzeyde olduğundan ve servisin standardize edilebildiğinden emin olma şansına sahip olurlar. Bar ve restoran sahipleri de yaptıkları fıçı bira satışlarının takibini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirerek, bir fıçıdan niceliksel ve niteliksel olarak çok daha yüksek seviyede verim alırlar.

Pubinno yeni müşterilerini kapıdan satış tekniği ile bar ve restoran ziyaretleri sırasında edinmektedir. Bunun dışında bira markaları ile yapılan toplantılarda, markaların edinecekleri avantajların sunumu yapılarak onlara satış yapılmaktadır. Bu sayede bira markalarının müşterileri oldukları barlarda, onların talepleri doğrultusunda akıllı bira musluğu kurulumu yapılmaktadır. 

Rekabet Stratejisi

Pubinno'yu rakiplerinden ayıran en önemli özellik, Pubinno akıllı bira musluğunun yaptıklarının tamamını yapabilen hiçbir ürün bulunmamasıdır. Pazarda otomatik servis, porsiyon kontrolü veya bira servis verilerinin takibini yapabilen cihazlar vardır; fakat aynı anda servis verisi takibi, porsiyon kontrolü, köpüklenmeyi engelleme, otomatik servis ve kalite parametrelerinin takibini yaparak internet üzerinden kullanıcıya anında bildirim gönderebilme özelliklerinin hepsine birden sahip hiçbir akıllı bira musluğu bulunmamaktadır.

Tüm bu hizmetleri aynı anda verebiliyor olması, Pubinno'nun rakiplerine kıyasla son derece ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Özetle rakipler; kalite, standardize edilmiş servis ve zaiyat problemine tam anlamıyla bir çözüm bulamamıştır. Tüm bunların yanı sıra Pubinno akıllı bira musluklarının yapay zeka tabanlı akış algoritması, barmenin hareketlerini ve sensör verilerini kullanarak en iyi bira servisini öğrenip, minimum zaiyat ile bira servis edilmesini sağladığından; cihazın en iyi hizmeti verebilmesi için, barmenin hareketlerine bağlı olarak internet üzerinden sürekli olarak güncelleme yapılır.

Pubinno'nun akıllı musluklarının robotiği ve yapay zekası için şu anda iki adet patent başvurusu bulunmaktadır. 

Emre Coşar ( )
COO
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'ni bitirdi. Daha sonra İşCep, Zubizu ve Pegasus Mobil gibi ödüllü mobil uygulamaların yazılımını yapan Monitise firmasında çalıştı. Aalto Üniversitesi'neki doktora öğrenimini bırakarak Pubinno'yu geliştirmek için ekibe katıldı.

Necdet Alpmen ( )
CTO/Co-Founder
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'ni bitirdikten sonra ilk Start Up'ı olan Itech'i kurdu. Itech'te madenler ve yer altı için konum analizi yapan ve akıllı bir takip sistemi geliştirdi. Maden endüstrisinin bir Start Up için çok zor olduğu kararına varıp Koç Üniversitesi'nde doktora yapmaya başladı. 2 yıllık öğreniminden sonra doktorayı bırakarak Can Algül ile birlikte Pubinno'yu kurdu.


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum

Kategorisine Göre Benzer Girişimler