Digital | B2B

AÇIKLAMA

Smart Taxi, takside seyahat eden yolculara keyifli bir seyahat deneyimi yaşatmak adına hizmet sunan taksi içi dijital içerik platformudur.

PAYLAŞ

TAKIM
Ali Olcer
Hayrettin Ölçer Co-founder

Fikir

Smart Taxi, taksilerin içine yerleştirilen dokunmatik ekranlar ile yolculara eğlenceli bir yolculuk deneyimi yaşatırken, reklam verenlerin de doğrudan hedef kitlelerine ulaşarak marka ve tüketici arasında bağ kurmalarını sağlar. Smart Taxi tabletinde yolculara sunulan içerikler, yolcunun ilgi alanlarına, zamana ve lokasyona bağlı olarak değişiklik gösteren özel içeriklerdir.

Smart Taxi yolculara seyahat esnasında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunmanın yanı sıra, izledikleri güzergâhı dijital ekrandan detaylı bir şekilde takip edebilmelerine de olanak verir. Yolculara eğlenceli, verimli, seyahat ettikleri güzergâhta yer alan sosyal imkanlar konusunda bilgilendirici bir deneyim sunan Smart Taxi, seyahat farkındalığını arttırarak daha dinamik bir yolculuk imkanı sunmaktadır.

Tanıtım

Smart Taxi, taksilerin içine yerleştirilen 10.1 inç dokunmatik tabletler ile seyahat boyunca yolculara dijital içerik gösterimi sağlarken, yolcuların kendi cihazlarında da yararlanabilecekleri ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunmaktadır. Tüm tabletler yüksek çözünürlüklü multimedya oynatma performansına sahiptir.

Smart Taxi platform içeriği günlük güncel haberler, eğlenceli blog yazıları, kişisel testlerden oluşmaktadır. Ekranda yer alan içerik skalası oldukça geniş bir yelpazeye yayılmakta ve yolcunun kullanımına göre giderek kişiselleşmektedir. Reklam ve kampanya sunan firmaların görsel ve yazıları bu içeriklerin arasına entegre edilmiş bir şekilde sunulmaktadır. Yolcular bir yandan Smart Taxi’nin dinamik içeriğinde sörf yaparken bir yandan da bulundukları lokasyon civarında reklam veren firmaların güncel kampanya ve tanıtımlarından haberdar olurlar.

Smart Taxi dijital içerik ekranı aynı zamanda taksinin ilerlediği güzergâhı canlı olarak gösteren, detaylı bir navigasyon sistemine sahiptir. Reklam veren firmaların tanıtımları hem yolcuya sunulan içeriklerde hem de araç, firmaya bağlı bir mağaza veya işletmenin yanından geçerken harita üzerinde gösterilmektedir. Harita veya reklamlardaki görsellere tıklayan kullanıcılar, reklam verenin tanıtımı hakkında detaylı bilgiye ve kendine özel sunulan kampanya kodlarına ulaşırlar. Böylelikle yolculuk esnasında yanından geçtikleri mağaza ve dükkanlara olan farkındalıkları artar ve kendilerine özel sunulan indirimlerden yararlanma konusunda güdülenirler.

Smart Taxi hizmeti taksiye binildikten sonra taksimetrenin çalışması ile birlikte otomatik olarak devreye girer ve taksimetre durdurulduğu anda otomatik olarak sonlanır. Bu sınırlı kullanım imkanı, yolcuda Smart Taxi kullanma teşviğini arttıran ve kontrollü denetim mekanizması yaratan bir uygulamadır. Ayrıca yolcular, Smart Taxi ekranından seyahat deneyimleri ve şoför memnuniyetleri konusunda oylama yapma ve geri bildirimde bulunma şansına sahip olurlar. Tüm araç konumları, ekranlarda yer alan içerik ve raporlama anlık olarak sistemden takip edilmektedir. Yolcuya özel sunulan içerik yelpazesi, ücretsiz Wi-Fi hizmeti, güzergâhı canlı olarak haritadan takip edebilme, özel kampanya ve indirim kodları, seyahat hakkında geri bildirimde bulunabilme imkanı gibi unsurlar Smart Taxi deneyimini yolcu için kişiselleştiren ve cazip kılan unsurlar arasındadır.

Smart Taxi uygulaması, taksiler, yolcular ve markalar olmak üzere taksi yolculuğunun üç kanadına da fayda üreten bir yapıdır.

Değer Önerisi

Smart Taxi, taksilerin müşterilerine sunduğu hizmet kalitesine artı değer katan bir sistemdir. Taksilere ücretsiz olarak yerleştirilen Smart Taxi tabletleriyle müşteride Smart Taxi bulunan araçlara binme isteği yaratmaktadır. Kullanıcılara sunulan olan eğlenceli ve dinamik içerik sayesinde Smart Taxi bir reklam gösterim alanı değil, yolculara fayda sağlayan bir platform olarak görülmektedir. Kullanıcılara sunulan reklam içerikler de, yolcuya özel kampanya ve indirimler barındırdığından, kişiye özel fırsatlar olarak algılanmaktadır.

Ayrıca Smart Taxi, tablet üzerinden kredi kartından temassız işlemle ödeme imkanı sunmaktadır. Yolcular tablette kendilerine sunulan indirimli ürünleri (sinema-konser bileti, yeme-içme, aktivite vs.) kredi kartlarıyla anında satın alabilirler. Kredi kartı ile tablet üzerinden otomatik ödeme sisteminin devreye girmesi, kullanıcıya sunulan reklam içeriğinin şekillenmesini sağlar. Böylelikle reklam veren firmaların hedef kitlelerine ulaşmaları daha kolay hale gelir. İlerleyen dönemlerde gerekli mevzuatların gerçekleşmesi halinde yolcular taksi ücretlerini de bu sistemle ödeyebileceklerdir.

Smart Taxi reklamlarının büyük kısmı sonuç odaklı reklamlardır. Kullanıcılar gördüklerini ürünü derhal satın alabilme imkanına sahip olurlar. Bu da reklamsal içeriği yalnızca bilgisel olmaktan çıkartıp, dinamik ve interaktif bir hüviyete büründürür. Yine bu sistemle çeşitli kurumlara bağış toplamak ve kişiye özel indirimli etkinlik biletleri satmak gibi servisler sunmak mümkündür.

Bugüne Kadar Gerçekleştirilen Önemli Başarılar

Smart Taxi, Dünya genelinde çeşitli ülkelerde uygulanan dinamik bir taksi içi reklam ve dijital içerik servisinin ilk Türkiye hamlesidir. Bu girişime zemin hazırlaması adına 2015 yılında pilot bölge seçilen Gaziantep’te 1 yıllık bir süreyle “ledbox” adını taşıyan taksi üstü dijital reklam projesi yürütülmüştür. Projenin olumlu sonuçlar vermesinin ardından Isa Nexus Ventures işbirliği ile kurulan IOT Telcolabs programına dahil olunup, alınan yatırım ile “Smart Taxi” markası oluşturulmuştur.

Gelir Modeli

Smart Taxi’nin birincil gelir modeli, tablet içeriğinde yer vereceği firma reklam ve tanıtımlarıdır. Bu tanıtımlar Video Ad, Banner, Display Ad, Content Ad, Branded Content, Interactive Video Ad, Social Content farklı alternatiflere sahip olmakla birlikte, büyük çoğunluğu içeriğe entegre edilmiş bir yapıda sunulmaktadır. Böylece daha dinamik bir görünüme bürünen tanıtım ve reklamlar, tüketici tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bununla birlikte içerik yönetim servisi de Smart Taxi’nin bir diğer gelir modelidir.

Yatırımın Öncelikli Kullanım Alanları

Smart Taxi dijital içerik platformu şu anda İstanbul içi merkezi lokasyondaki 100 takside aktif hizmet vermektedir. İlk etapta alınacak olan yatırımın mevcut taksi sayısını arttırarak hizmet ağını genişletmek, marka değerini büyütmek adına pazarlama çalışmalarında bulunmak, takıma teknik bilgi ve tecrübesi yüksek ekip çalışanları dahil etmek için kullanılması planlanmaktadır

Hedef Pazar

FMCG ürünlerini pazarlamak isteyen firmalar, günlük hayatta taksi kullanan bireyler, reklam ajansları ve taksi durakları Smart Taxi’nin hedef pazarındaki başat elemanlarıdır. Smart Taxi birincil hedef pazar kitlesi olarak beyaz yaka çalışanlarının yoğunluklu kullandığı lokasyon ve rotalardaki taksileri baz almaktadır. Şehirde tüketici statüsünde yer alan tüm taksi kullanıcıları ise Smart Taxi’nin ikincil hedef pazar kitlesidir.

Taksi yolculuğu esnasında geçen süre, müşteriler için ölü zaman olarak kabul edilmektedir. Buna bağlı olarak oluşan “taksi şoförü diyalogları” gelenekselleşen bir adet haline gelmiştir.

Smart Taxi reklam, veri ve bilgi almadan geçen taksi yolculuk süresini yolcu adına keyifli ve faydalı hale getirir. Hedef pazarda yer alan tüm elemanlara fayda üreten Smart Taxi bu anlamda pazardaki önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Hedef Pazarın Özellikleri

İstanbul’daki toplam taksi sayısı 2017 verilerine göre 18.000’dir. Ortalama her 10 taksi kullanıcısından 1’i ücretini kredi kartı ile öderken, kredi kartı ile aylık yapılan yolculuk oranı &’dır. Taksi yolculukları en çok Cuma ve Cumartesi günleri yapılırken hafta bazında taksilerin en çok kullanıldığı saatler 08:00-09:00 ve 18:00-19:00 saat aralıklarıdır. İstanbul sınırları içerisinde bir taksi günde ortalama 250 ila 300 km arasında yol yapmaktadır. 1 taksi yolculuğunun ortalama süresi 15 dakika iken, ücret tarifesi ortalama 25 TL tutmaktadır.

Smart Taxi tabletleri, yolcunun ödeme işlemini kredi kartı ile direkt olarak tablet üzerinden yapabileceği teknolojiyle üretilmiştir. Gelecekte geçilmesi planlanan bu sistem ile taksi müşterileri kredi kartlarını Smart Taxi tabletine okutarak gerçekleştirebilecekler.

Şu an 100 adet Smart Taxi tableti İstanbul’da beyaz yakalıların en yoğun taksi kullandığı lokasyon ve rotalarda aktif halde hizmet vermektedir. 1 taksi ile ayda ortalama 1000 yolculuk yapılmaktadır. Bu da ayda ortalama 100.000 yolculuk anlamına gelmektedir. Ortalama taksi yolculuğu süresinin 15 dakika olduğu düşünüldüğünde Smart Taxi’nin oluşturduğu reklam imkanının ay bazında ne kadar etkin olduğu ortaya çıkmaktadır.

Pazarlama Stratejisi

Taksinin dijital bir hizmete sahip olması, Smart Taxi bulunduran araçları müşteri gözünde daha cazip ve ilgi çekici hale getirmektedir. Ayrıca Smart Taxi ile anlaşmalı olan firmalar taksi şoförlerine özel indirim ve kampanyalar sunmaktalar. Bu faktörler Smart Taxi’yi, ona hiçbir ücret ödemeden sahip olacak olan taksiler ve taksi firmaları için son derece avantajlı kılmaktadır. Dolayısıyla Smart Taxi yerleştirilecek olan taksiler, tamamen Smart Taxi ekibinin kendi seçimleri sonucunda belirlenecektir. Buna bağlı olarak tanıtım, büyüme, fayda ve gelir potansiyeli en yüksek olan taksiler seçilecek ve büyüme bu kanaldan başlatılacaktır.

Etkin ve yayılımcı sosyal medya kullanımı, müşterilere ödül kazandıracak ilgi çekici interaktif kampanyalar pazarlama stratejisi planlarının diğer kollarıdır. Bununla birlikte önemli firmalarla yapılacak olan anlaşmalarla marka değeri arttırılacaktır. Belirlenen firmaların pek çoğuyla olumlu ön görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Tüm bunların yanı sıra Smart Taxi, taksi yolcularına kullandıkça kazanacakları bir sistem sunmaktadır. Yolcular Smart Taxi içeriğinde kendilerine oyun bazlı sunulan puanları toplayarak daha çok indirim ve kampanyadan yararlanabilmekteler. Bu da taksi yolcularının Smart Taxi’yi daha çok ve sürekli olarak tercih etmesini sağlayan önemli bir faktör niteliğindedir.

Rekabet Stratejisi

Koltuk giydirme veya araç ön lambasına asılan reklam görselleri ise Smart Taxi’nin içerdiği dinamik reklam anlayışı ile farkı kulvarlardadır. Smart Taxi, içeriğinde yer alan reklamları yolculara teknolojik ve eğlenceli bir tablet sistemi ile sunması bakımından ilgi çekici ve interaktif bir konumda yer almaktadır. Smart Taxi’de yer alan reklamlar kullanıcılara keyifli bir içeriğin arasında sunulur. Ayrıca reklamların büyük çoğunluğunda kullanıcılar için özel olarak sunulan fırsat ve indirimler bulunur. Kişiye özel sunulan bu indirimler, müşteriyi kullanıma daha çok teşvik ederken, firmaya da daha çok ilgi duymasını sağlamaktadır.

Smart Taxi reklam veren müşterilerine Video Ad, Banner, Display Ad, Content Ad, Branded Content, Interactive Video Ad, Social Content, App Demo, Gamification ve Tv Yayını - Trailer reklam opsiyonları sunar. Reklamların tıklanma, izlenme takibi günlük olarak raporlanır ve işlenen datalar firmalara verimli bir reklam stratejilerini izleme olanağı yaratılır. Böylelikle Smart Taxi çalıştığı firmaların, harcadıkları bütçe kapsamında en verimli ve hızlı şekilde hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlar.

Ali Olcer ()

.

Hayrettin Ölçer
Co-founder


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum

Kategorisine Göre Benzer Girişimler