Digital | B2B

AÇIKLAMA

11sight, kullanıcılara herhangi bir uygulama yüklemeden ve bilgi paylaşmadan iletişim kurabilme olanağı tanıyan, kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme sistemidir.

PAYLAŞ

TAKIM
Aleks Göllü CEO
Ercan Gümüş General Manager, Turkey
Farokh Eskafi CTO
Akin Ozturk QA
Roy Simkes Sistem Mimarı
Kutay İnceler Engineer
Ozgun Cayirli Product Manager
Nur Sultan Yerezhepov Software Engineer
Amelia Dunn VP of Marketing
Vadim Kotov UI Designer
Anastasiia Khrapai Marketing Manager

Fikir

Kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme platformu olan 11sight,  diğer görüntülü görüşme sistemlerine göre büyük avantajlara sahiptir. 11sight; kullanıcılarına herhangi bir uygulama yüklemeden, herhangi biri ile ilişki (Contact) kurmadan ve herhangi bir veri/bilgi paylaşımında bulunmadan görüntülü ve sesli görüşebilme olanağı sunar. Böylece görüntülü görüşme; satış artırıcı bir enstrüman olarak çok sayıda iş ve ticari sektörde kullanılabilir haline gelir. 

Tanıtım

Görüntülü görüşme, teknoloji çağının başladığı dönemden itibaren en çok tercih edilen iletişim biçimlerinden biri olarak değer kazandı. Firmaların müşterileriyle kurdukları iletişim modelleri arasına da girmeyi başaran online görüntülü görüşme, hem müşteri ilişkilerini geliştiren hem de daha satış sürecini daha nitelikli ve verimli haline getiren bir iletişim aracı olarak yükselen bir satış enstrümanı haline geldi. Ancak var olan görüntülü görüşme sistemlerinin son kullanıcılar ile firmalar arasında kontak ve id'sel bilgi paylaşımına ihtiyaç duymaları ve ancak görüşmenin randevu usülüyle gerçekleştirilebilmesi gibi nedenlerden ötürü işlevselliklerinin altında tercih edilir hale geldiler. 11sight ise tüm bu verimsizliklere çözüm üretmek amacıyla geliştirilmiştir. 

11sight kullanan firmalar, web ve mobil sitelerindeki, pencere ve/veya sayfalarında "11sight" ambleminin yer aldığı küçük butonlara yer verirler. Kullanıcılar hakkında bilgi almak istedikleri ürünün pencere veya sayfasındaki "11sight" butonuna tıkladıklarında direkt olarak satış temsilcisine görüntülü arama talebi iletmiş olurlar. Temsilcinin aramayı kabul etmesi ile birlikte görüntülü görüşme gerçekleştirilir. Bu sistemde iki tarafın da kontak bilgileri karşı tarafa geçmez ve son kullanıcıların uygulama indirmeleri gerekmez.


Değer Önerisi

1 sight pazaryerleri ve firmaların ürün satış ve müşteri iletişim biçimlerini şekillendirmek ve daha verimli hale getirebilmek adına kolay ve kullanışlı bir görüntülü görüşme hizmeti sunmaktadır. Bilindiği üzere müşteriler emlak ofisi  veya araba galerisi gibi  işletmelerden ürün alacakları zaman fotoğraflara bakarak ve bazen de satıcı ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek fikir sahibi olurlar. Bu iletişim biçimi de ürün/servis edinme adına aldatıcı izlenimler veya yetersiz/verimsiz iletişim süreçleri doğurabilmektedir. 

11sight firmalara, hiçbir bilgi paylaşımı veya uygulama indirme gerekliliği olmadan müşteriler ile tek tıkla görüntülü görüşebilme hizmeti sunar. Böylelikle daha nitelikli bir satış deneyimi gerçekleştiren firmalar, satış artırımı ve teknik destek prosedürlerini geliştirebilme olanağına sahip olurlar.

Bugüne Kadar Gerçekleştirilen Önemli Başarılar

2016 Temmuz ayında İstanbul Startup Angels ve Nexus Ventures iş birliği ile gerçekleştirilen IOT Telco Labs programına seçilen 11sight, 2016 Mart ayında 540 bin TL tutarında tohum yatırım ve 2016 Ağustos'unda Keiretsu Forum Türkiye'den 620 bin TL tutarında yatırım almıştır.


Türkiye ve Amerika pazarında bugüne kadar 632 müşteri tarafından kullanılan 11sight ile 50.000'in üzerinde görüntülü görüşme gerçekleştirilmiştir. 2017'nin son çeyreği itibariyle Tofaş / Fiat ile yapılan anlaşma kapsamında pilot çalışma gerçekleştirilecek ve ardından 11sight, tüm Tofaş / Fiat bayilerinde kullanılacak bir servis olacaktır. 

Gelir Modeli

1 sight pazaryerleri ve firmaların ürün satış ve müşteri iletişim biçimlerini şekillendirmek ve daha verimli hale getirebilmek adına kolay ve kullanışlı bir görüntülü görüşme hizmeti sunmaktadır. Bilindiği üzere müşteriler emlak ofisi  veya araba galerisi gibi  işletmelerden ürün alacakları zaman fotoğraflara bakarak ve bazen de satıcı ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek fikir sahibi olurlar. Bu iletişim biçimi de ürün/servis edinme adına aldatıcı izlenimler veya yetersiz/verimsiz iletişim süreçleri doğurabilmektedir. 

11sight firmalara, hiçbir bilgi paylaşımı veya uygulama indirme gerekliliği olmadan müşteriler ile tek tıkla görüntülü görüşebilme hizmeti sunar. Böylelikle daha nitelikli bir satış deneyimi gerçekleştiren firmalar, satış artırımı ve teknik destek prosedürlerini geliştirebilme olanağına sahip olurlar.

Yatırımın Öncelikli Kullanım Alanları

Alınacak olan yatırım, öncelikle ürün geliştirme ve pazarlama alanlarında kullanılacaktır. Ayrıca mühendislik ekibinin geliştirilmesi planlanmaktadır. İçinde bulunulan aktüel tabloda 11Sight'ın aylık 30K USD gideri bulunmaktadır. Yatırım ile bu miktarın arttırılması daha hızlı bir büyüme sağlanması hedeflenmektedir.

Hedef Pazar

1 Sight'ın müşterilerine sunduğu görüntülü görüşme hizmeti, pek çok alanda kullanılabilmektedir.  Ancak San Francisco merkezli bir girişim olan 11sight'ın ilk hedef pazarı, Türkiye ve Amerika'da faaliyet gösteren otomotiv ve emlak firmaları ile pazar yerleridir (marketplace). 

1 sight'ın Türkiye hedef pazarındaki oyuncular; Türkiye'de faaliyet gösteren otomotiv üreticisi firmalar, otomotiv satış ve servis firmaları, otomotiv firma bayileri, oto kiralama firmaları, emlak ofisleri,  Keller Williams, ERA ve Coldwell gibi emlak franchise'ı yapan firmalar, emlak satışı yapan firmalar, inşaat firmaları ( Nef, Ağaoğlu vb. ), emlak ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren pazar yerleri ve e-ticaret siteleridir.

Amerika hedef pazarındaki oyuncular ise; Amerika'da faaliyet gösteren otomotiv üreticisi firmalar, otomotiv satış ve servis firmaları, otomotiv sektörüne çözüm üreten yazılım şirketleri ve içerik üreten ajanslar, otomotiv firma bayileri, oto kiralama firmaları ve otomotiv sektörü başta olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren pazar yerleridir.

Bu bağlamda 11sight'ın birincil hedef pazarında 165 pazar yeri, 100-200 adet inşaat firması, 20 otomotiv üreticisi, ilk yıl 1000'er tanesi hedef alınmak üzere binlerce oto galeri ve emlakçı, 500 otomotiv bayisi ve 2000 emlak markası yer almaktadır.

Hedef Pazarın Özellikleri

1 sight'ın yer aldığı hedef pazarın büyüklüğü, Amerika ve Türkiye özelinde 500M USD, Dünya'da ise 3B USD olarak tahmin edilmektedir.

1 sight, birincil hedef pazar kümelerinden otomotiv sektöründe, önümüzdeki 5 yılda 5M USD ciro hedeflemektedir. Diğer sektörler ile birleşen total planda ise 5 yıllık cironun toplam 20M USD seviyesine ulaşacağı öngörülmektedir. 

Şu anda yıllık 500 USD fiyatla satılan 11Sight hattı, yıllık 1000 USD fiyat ile Amerika'da satılmaya devam edilecektir. Türkiye'de genelinde ise  2018 yılı bazınıda 350.000 USD'lık satış hedeflenmektedir. 

Pazarlama Stratejisi

1 sight, tepeden aşağı bir pazarlama modeli benimsemektedir. Tofaş ile yapılan anlaşma kapsamında tüm Tofaş / Fiat bayilerine tek seferde satış yapılabilecektir. Aynı yöntem ile Ford ve Opel markalarıyla da iş anlaşmaları gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca otomotiv satıcılarına ulaşmak için bir kampanya gerçekleştirilmesi adına OYDER ile görüşmeler devam etmektedir.

Emlak sektörü için ise Keller Williams ile tüm KW Agent'larına özel fiyat teklifi ile mailing kampanyaları gerçekleştirilmiştir. Aynı mailing kurgusunun ERA ve Realty Word için de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

11sight, pazar yerleri ile gerçekleştireceği anlaşmalar için ise co-marketing stratejisini izleyecektir. Pazar yerleri servisin 11Sight tarafından sağlandığını müşterilerine bildirecek ve bu da güven inşası ve marka bilinirliği oluşmasını sağlayacaktır. 

11sight'ın 2018 yılında gerçekleştireceği hamlelerden biri de, Türkiye ve Amerika pazarında dijital pazarlama kampanyaları yaparak  kullanıcı sayısını hızla artırmaktır. Ayrıca otomotiv ve emlak sektörüne hitap eden fuar/zirve/etkinlik katılınacak ve marka bilinirliği artırılacaktır. 

Rekabet Stratejisi

1 sight'ın pazardaki diğer rakipleri olan Whatsapp, Facetime veya Skype gibi diğer görüntülü görüşme sistemlerine karşı en büyük avantajı, tüzel ve özel kişilere herhangi bir uygulama indirmeden ve iletişim bilgisi paylaşmadan tek tık ile görüntülü görüşebilme imkanı sunmasıdır. Var olan mevcut durumda, firma ve pazar yerleri ürün/servislerini son kullanıcılara göstermek adına görüntülü görüşme gerçekleştirebilmek için bir randevu tarihi vermekte ve kullanıcının Skype id'sini istemektedir. 

11sight kullanan firmalar ise, tek tık ile müşterileriyle hiçbir iletişim veya kişisel bilgi paylaşımı olmadan görüntülü görüşebilir ve satış temsilcisinin de gayreti ile potansiyel müşterilerini ödemeli müşteriye dönüştürebilirler.


Aleks Göllü
CEO
CEO

Ercan Gümüş
General Manager, Turkey
As a digital marketing consultant I worked for multinational companies to launch their brands at EMEA region for several years.Then I decided to follow my own path as an experienced consultant and an experienced entrepreneur.   Ercan Gümüş is the Managing Partner at Cool Digital Solutions, which is a project house located in San Francisco, Istanbul and Izmir, mainly focusing on USA and EU market to deliver its services. He also act as the country manager at 11Sight, which is a San Francisco based video conference company. Gümüş is a part-time lecturer at 9 Eylul University, a digital marketing consultant and a mentor at Startup Bootcamp. Previously worked at Manggis Information Systems as managing partner, Huawei Telecom as business development manager, Gama Holding as product development manager. He has a bachelor’s degree on industrial engineering from Yeditepe University and a master’s degree on entrepreneurship from Özyeğin University. Previously Mentor at Startup Bootcamp, Startup Weekend 2015 , Startup Weekend 2016, Egiad

Farokh Eskafi
CTO
1 to 1 Video interaction for businesses and enterprises. Focusing on car dealerships and health care markets to provide better customer/patient care.

Akin Ozturk
QA

Roy Simkes
Sistem Mimarı

Kutay İnceler
Engineer

Ozgun Cayirli
Product Manager

Nur Sultan Yerezhepov
Software Engineer

Amelia Dunn
VP of Marketing

Vadim Kotov
UI Designer

Anastasiia Khrapai
Marketing Manager


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum


Sosyal Ağ ile Bağlan

- VEYA -

Üye Ol

STARTUPFON.COM
İŞLEV​​ VE ​​KULLANIM ​​KOŞULLARI

1. STARTUPFON.COM ’ A​​ HOŞGELDİNİZ

Startupfon.com; bir İstanbul Startup Angels markası olarak, yatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platformdur.

İş modeline göre bir getiri beklentisi olan yatırımcıların (“Yatırımcı​”) elektronik ortamda proje sahiplerine ve girişimcilere (“Girişimci​”) belirli kurallar dahilinde finansman sağlanması amacıyla kurulan kitlesel fonlama platformlarına ilişkin düzenlemelerin ülkemizde çok yakında yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Startup Fon; mevzuattaki gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformlarından biri olarak Yatırımcı ve Girişimcilere hizmet sağlamayı hedeflemektedir.

Kitlesel fonlamaya ilişkin taslak düzenlemelerin henüz yasalaşmaması sebebiyle startupfon.com an itibariyle hiçbir şekilde kitlesel fonlama hizmeti sunamamaktadır. Buna mukabil kitlesel fonlamaya yönelik taslak düzenlemelerin yasalaşması ile birlikte Startup Fon gerekli lisansları alarak işbu platformu kitlesel fonlama platformu haline getirmek niyetindedir ve bunun için gerekli çalışmaları yapacaktır.

Bu nedenle bu yazılım platformu sadece mevcut üyelere yönelik bir fonlama değil, bilgi ve​​ iletişim​ ​platformudur.

İşbu Kullanım Koşulları mevcut faaliyetlerimize ilişkin hüküm ve koşulları içermektedir. Platformun kitlesel fonlama platformuna terfi ettirilmesi halinde mevcut üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacak ve bu kapsamda yeni üyelik sözleşmeleri sunulacaktır.

İstanbul Startup Angels, startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerin içeriğinde ve kullanım koşullarında her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler yayınlandıkları andan itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini ve icra edilebilirliğini etkilemez.

2. ÜYELİK

Kullanıcılar girişimci ve yatırımcı olarak Startupfon.com’a üye olabilirler. Startupfon.com’un girişimciyi üye olarak kabul etmesi ve portföyünde yer vermesi tamamen kendisinin takdirindedir.

a. Girişimcinin ​​platformdaki ​​yeri ​​ve ​​platformu ​​kullanım ​​koşulları:

Girişimci aşağıdaki bilgi ve belgeleri Startupfon.com yöneticisine doğru ve tam bir şekilde sağlar. Platformun ilerleyen süreçte kitlesel fonlama platformuna yasal olarak dönüşümü tamamlandığında kullanım koşulları değişeceğinden işbu talep olunan bilgi ve belgeler de değişiklik gösterebilecektir.

 • Fikir
 • İş Modeli
 • Pazar payı incelemeleri ve öngörüleri
 • Takım ve girişimcilerin özgeçmişleri
 • Mevcut yatırımcılar
 • Şirket esas sözleşmesi
 • Son üç döneme ait bilanço ve gelir gider tabloları
 • Startupfon.com, yöneticisinden talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler
Girişimcinin yukarıdaki bilgi ve belgeleri doğru ve tam bir şekilde Startupfon.com yöneticisine sağlamasını takiben Startupfon.com’da Girişimci adına bir profil sayfası açılır ve Yatırımcı adayları bu profil sayfası üzerinden inceleme yapabilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilirler.

Girişimci beyan ettiği bilgi ve belgeleri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür.

Girişimcinin;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Girişimci’nin, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startupfon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın vuk’u bulması halinde

Startupfon.com, Girişimciyi herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

b. Yatırımcı’nın ​​platformdaki ​​yeri​​ ve ​​kullanım ​​koşulları:

Yatırımcı, Startupfon.com platformuna üye olarak, platformdaki Girişimci profillerini inceleyebilir, Girişimciye soru sorabilir ve toplantı talep edebilir.

Yatırımcı, kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya ve Startupfon.com kitlesel fonlama platformu işletmek için gerekli izin ve lisansları alana kadar, Startupfon.com üzerinden Girişimciye online platformda herhangi bir finansman sağlayamaz, herhangi bir nam altında online platformda ödeme yapamaz.

Yatırımcının;

 1. Diğer girişimcilere veya yatırımcılara zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 2. Yatırımcının, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile Startupfon.com platformunun veya internet sitesinin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olduğunun Startup Fon.com tarafından tespit edilmesi veya
 3. Startupfon.com markalarının itibarına zarar verebilecek davranışlarda bulunması veya
 4. Startupfon.com’a beyan ettiği bilgi ve belgelerde eksiklik veya yanlışlık bulunması veya
 5. Mevzuattan kaynaklanan bir aykırılığın meydana gelmesi halinde Startupfon.com Yatırımcıyı herhangi bir bedel ödemeksizin geçici veya kalıcı olarak derhal Startupfon.com sisteminden çıkarabilir. Üyeliğe ilişkin diğer konular üyelik sözleşmesinde belirlenecektir.

3. STARTUP​​FON ’ UN ​​SORUMLULUK ​​SINIRI

 • Startupfon.com kitlesel fonlamaya ilişkin mevzuat yasalaşıncaya, mevzuat uyarınca gerekli izin ve lisansları alıp tüm gereklilikleri yerine getirinceye kadar herhangi bir kitlesel fonlama faaliyeti yürütmez bağış, sermaye veya başkaca bir nam altında fonlama saiki ile yatırımcıdan veya üçüncü kişilerden asla para, mevduat, fon ve sair kıymet toplayamaz. Bu nedenle, bu platformun mevcut faaliyeti, hükümetten veya sair kamu kurumundan izin alınarak icra edilen imtiyazlı faaliyet olmamakla, Startup Fon’un hafif kusurlarından hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İstanbul Startup Angels, Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde kendi kontrolü dışında gerçekleşen teknik arızalar dahil olmak üzere mücbir sebepler veya benzer sebeplerle oluşacak aksaklıklardan ve kesintilerden sorumlu değildir. Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlere ilişkin içerik ve hizmetlerin kalitesi, doğruluğu, güncelliği, güvenirliği, güvenliği, performansı, amaca uygunluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Startupfon.com yalnızca yer sağlayıcı olup, hiçbir şekilde içerik kontrolü yapmaz, Girişimci yahut Yatırımcı tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmez ve işbu bilgilerin eksik olmaması yahut yanıltıcı olmasından sorumlu tutulamaz. Startupfon.com ziyaretçilerin bu internet sitesinde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği eylemler ya da uğradığı zararlardan sorumlu değildir.
 • Girişimciler ve Yatırımcılar, kendilerine münhasıran temin edilen kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden sorumludurlar. Kullanıcı adı, şifre veya sair hesap bilgilerinin üyenin kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla Startup Fon’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Startupfon.com, internet sitesi üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine, dosyalara veya içeriklere bağlantı (=link) verebilir. Bu bağlantılar, ilgili internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu internet sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında Startupfon.com veya İstanbul Startup Angels’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

4. STARTUP​​FON ’ UN​ ​FİKRİ ​​MÜLKİYET ​​HAKLARI

Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve diğer unsurların tasarımı, içeriği, ara yüzü, yazılım kodları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Startupfon.com ve buna bağlı tüm yazılım, kaynak kodu ve hizmetlere ilişkin tüm unsurlar Startup Fon’a aittir ve önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, ters mühendislik yapılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tercüme edilemez, yeniden yayınlanamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.

Startupfon.com ve buna bağlı hizmetlerde yer alan bilgi ve veriler kullanıcıların yalnızca kişisel kullanımı için sunulmaktadır ve hiçbir şekilde ticari amaçlar veya resmi değerlendirmeler için referans alınamaz veya kullanılamaz. Startup Fon, kullanıcıların Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetlerde yer alan bilgi ve materyallere dayanarak gerçekleştirdiği işlemlerden ya da bunlar nedeniyle uğradığı zararlardan sorumlu değildir. Reşit olmayan kullanıcılar Startupfon.com ve buna bağlı tüm hizmetleri kullanamazlar.

5. GİZLİLİK ​​VE ​​KİŞİSEL ​​VERİLERİN​ ​İŞLENMESİ

Startupfon.com platformunda beyan ettiğiniz ve veya sair yollar ile Startup Fon’un edindiği kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklar Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Çerez Politikası’nda (“Aydınlatma Metni”) yer almaktadır. Yatırımcı veya Girişimci olarak Startupfon.com platformuna üye olarak işbu Aydınlatma Metni’ne ve Aydınlatma Metni içerisinde yer alan ve açık rızanızı gerektiren kişisel veri işleme türlerinin her birine açık rıza vermektesiniz.

6. UYGULANACAK ​​HUKUK ​​VE ​​YETKİLİ ​​MAHKEME

İşbu Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Kullanım Koşulları’ndan kaynaklanabilecek her türlü ihtilafta İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İRTİBAT​​ BİLGİLERİ:

Startupfon.com​​ yöneticisi:
E-mail: ​destek@startupfon.com

Ticaret​​ Unvanı:​ İstanbul Melek Yatırımcı Merkezi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi
MERSİS​​ No:​​ 0481056719239353
Ticaret ​​Sicil ​​No: ​​796900
Adres:​ Esentepe mahallesi, Talatpaşa cad. No:5 34394 Şişli, İstanbul

Kapat


Zaten hesabınız var mı? Oturum aç
Şifremi Unuttum

Kategorisine Göre Benzer Girişimler