Biz Kimiz

Startupfon, sektörde deneyimli ve vizyon sahibi bir ekip tarafından, potansiyeli yüksek ve başarı vadeden girişimleri keşfetme, mentorlük etme ve yatırımla buluşturma amacıyla oluşturulmuş bir kitlesel fonlama platformudur. 2020-2024 yılları arasında faaliyet gösterecek fonun yılda 10 ila 15 yeni girişime yatırım yapması hedeflenmektedir. Startupfon bugüne kadar 27 girişime yatırım yapmıştır. 

Yatırım Felsefemiz

Startupfon, farklı sektörlerden gelen başarılı yatırımcıları, geleceğin etkin girişimleriyle buluşturup inandıkları işe yatırım yapmaları konusunda onlara rehberlik eder. Potansiyeli yüksek girişimleri doğru yatırımcılarla buluşturup, her iki tarafın da kazanacağı ve korunacağı verimli bir yol haritası çizmek, Startupfon’un birincil hedefidir.


Startupfon yatırım ağı, yatırımcı ve girişimci kanadının her ikisine de değer katma amacı taşır. Startupfon başta yazılım, ileri teknolojiler, mobil ve internet teknolojileri olmak üzere her daldan girişimi ilgi ve titizlikle inceler. Başarı kriterlerine uygun olan projelere tohum ve erken aşama döneminde yatırım yapar. Aralığı esnek olan yatırım hamlelerinin her aşaması uzman rehberlik ve yönlendirme ile gerçekleştirilir.

Takım

Gülsüm Çıracı

Damla Ilıca

Utku Temel

Esra Derici

Danışma Kurulu

Dr. E. Seyfi Moroğlu

Moroğlu & Arseven

Burak Örücü

Nexus Ventures

Hasan Aslanoba

Aslanoba Capital