Biz Kimiz

Startupfon, sektörde deneyimli ve vizyon sahibi bir ekip tarafından, potansiyeli yüksek ve başarı vaat eden girişimleri keşfetme, mentorlük etme ve yatırımla buluşturma amacıyla oluşturulmuş bir kitlesel fonlama platformudur. Yaygın iletişim ve iş ağı ile ülke çapında gerçekleştirilen girişimlerin büyük çoğunluğunu öncelikli olarak değerlendirmeye alan Startupfon, titiz ve hızlı bir çalışma sonucunda havuzuna topladığı değerli girişimleri, yatırım fırsatları olarak yatırımcılara sunar.

İstanbul Startup Angels öncülüğünde kurulan Startupfon, bugüne dek onlarca girişimi doğru yatırımcıyla buluşturup başarıya ulaştırmanın yanı sıra; çok sayıda potansiyel yatırımcıya da ulaşarak ekosisteme hızlı bir şekilde adapte olmalarını sağlamıştır.

Yatırım Felsefemiz

Startupfon, farklı sektörlerden gelen başarılı yatırımcıları, geleceğin etkin girişimleriyle buluşturup inandıkları işe yatırım yapmaları konusunda onlara rehberlik eder. Potansiyeli yüksek girişimleri doğru yatırımcılarla buluşturup, her iki tarafın da kazanacağı ve korunacağı verimli bir yol haritası çizmek, Startupfon’un birincil hedefidir.

Startup fon yatırım ağı, yatırımcı ve girişimci kanadının her ikisine de değer katma amacı taşır. Startupfon başta yazılım, ileri teknolojiler, mobil ve internet teknolojileri olmak üzere her daldan girişimi ilgi ve titizlikle inceler. Başarı kriterlerine uygun olan projelere tohum ve erken aşama döneminde yatırım yapar. Aralığı esnek olan yatırım hamlelerinin her aşaması uzman rehberlik ve yönlendirme ile gerçekleştirilir.

Takım

Gülsüm Çıracı

Esra Solmaz Derici

Gamze CAN

Eda Kirali

Danışma Kurulu

Dr. E. Seyfi Moroğlu

Moroğlu & Arseven

Burak Örücü

Nexus Ventures

Hasan Aslanoba

Aslanoba Capital